UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Drogie dzieci !
Nie mogę już się doczekać spotkania z Wami. Chcę przylecieć z ptakami i okryć ziemię zielenią i kolorowym kwieciem. Niestety „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywałam podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy udowodnicie, że jesteście gotowi na moje przyjście. Do wykonania czekają na Was zadania. Jeśli sprawnie, dokładnie i poprawnie poradzicie sobie z nimi – na pewno się spotkamy.
Życzę powodzenia
Wiosna
Taki list otrzymała młodzież w SP nr 1 w Miastku. W tym dniu wszyscy świętowaliśmy Dzień Wiosny na uroczystym apelu, podczas którego nagrodzeni zostali uczestnicy licznych konkursów o wiośnie.
Bardzo ładnie pod względem wokalnym i artystycznym zaprezentowały się dzieci z oddziałów 0a i 0B. Sądząc po liczbie zgłoszeń, największą popularnością cieszył się konkurs na „Wiosenny kapelusz”, który wygrała
kl VIIIb. Cała szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku już od tygodnia przygotowywała się na powitanie wiosny uczestnicząc w konkursie pt, „Szkoła w wiosennej szacie”, który wygrała kl IVd.
Na korytarzach królowały wiosenne bary sałatkowe. Pod hasłem WIOSENNY I ZDROWY BAR SAŁATKOWY, promując zdrowy sposób odżywiania!
To był wspaniały Pierwszy Dzień Wiosny ! <<zdjęcia>>
Uczniowie naszej szkoły, noszącej imię wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika, jak co roku, i tym razem postanowili uczcić Święto Patrona. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Przez wiele dni odbywały się konkursy i zabawy związane obchodami Dnia Patrona. Finałem tego przedsięwzięcia był uroczysty apel, na którym uczniowie z klasy IV a zaprezentowali krótki występ. W tym dniu wszyscy byliśmy ubrani na galowo, a przedstawiciele klas pełnili warty honorowe przy popiersiu Mikołaja Kopernika.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Miastku zorganizowała zbiórkę nowych zabawek, książek, przyborów szkolnych i słodyczy dla dzieci z oddziału dziecięcego Szpitala Miejskiego w Miastku. Organizatorami tej akcji w szkole były panie Monika Gajewska, Joanna Murdza i Mirosława Prychożdenko. W akcję zaangażowała się cała szkoła. Wszystkie zgromadzone rzeczy zostały posegregowane i zaniesione do szpitala przez klasy 0b, 4d i 6d. Prezenty zostały przekazane na ręce pani ordynator Beaty Dąbrowskiej – Remesz. Pamiętajmy o tym, że warto pomagać. Dziękujemy wszystkim za tak wielkie zaangażowanie.
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły otrzymali odpowiedź na wysłane w grudniu życzenia świąteczne od przeuroczej pary książęcej Kate i Williama. Była to wspólna inicjatywa nauczycielek Marzanny Grzyb i Ewy Helminiak-Soliwodzkiej oraz uczniów z klasy VB. Pisanie życzeń wymaga znajomości zupełnie innych zwrotów grzecznościowych, bo przecież piszemy do rodziny królewskiej. Tego właśnie uczyliśmy się w grudniu.
W niedzielę, 13 grudnia, mimo deszczu i chłodu nasi wolontariusze: Hania Narloch, Agnieszka Zakrzewska, Hania Gajewska, Matylda Gocoł, Maja Jedryczka, Julia Piasecka, Laura Czutro, Pola Jusińska, Julia Harasiuk, Zuzia Merda, Krzysztof Rutecki, Grzegorz Zawieśnicki, Konrad Libera i Bartek Nuciński wyruszyli na ulice Miastka, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 27 finał niesamowitej akcji z naszym udziałem! Nasz wynik, dzięki otwartym sercom mieszkańców miasta i okolic jest fenomenalny! 5.000.78 !!!!!
Dziękujemy nie tylko za datki do puszek, ale też przepyszne cukierki!
Monika Gajewska
Katarzyna Hendel
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Miastku przyłączyła się do akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku. W dniach 16.11. – 10.12. 2018r. trwała zbiórka nowych zabawek, książek, przyborów szkolnych i słodyczy dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Organizatorami tej akcji w szkole były panie Monika Gajewska, Joanna Murdza i Mirosława Prychożdenko. W akcję zaangażowała się cała szkoła. Wszystkie zgromadzone rzeczy zostały posegregowane i odebrane przez przedstawiciela Stowarzyszenia, aby zdążyły dotrzeć do dzieci jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o tym, że warto pomagać. Dziękujemy wszystkim za tak wielkie zaangażowanie. <<zdjęcia>>
Po raz pierwszy w naszej szkole gościmy wolontariuszy współpracujących z projektem Euroweek Szkoła Liderów. Przez 3 kolejne dni są z nami niesamowicie sympatyczni: Marisol z Meksyku oraz Rilo z Indonezji. Goście nasi poprowadzą zajęcia w języku angielskim dla klas IV-VIII. Już samo pojawienie się wolontariuszy wywołało spore ożywienie wśród naszych uczniów, a zajęcia z nimi zachwyciły wszystkich.
W program „Euroweek” zaangażowanych jest ponad 40 wolontariuszy z 25 krajów świata. Wolontariusze goszczeni w ramach programu są to najlepsi kandydaci wybrani z tysięcy osób z całego świata, którzy zgłaszają się do programu „Euroweek”. Posiadają oni duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Projekt Euroweek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce. Z czym w zupełności się zgadzamy. <<zdjęcia>>
Ewa Hełminiak-Soliwodzka
Dobrze Cię widzieć! <<ZDJĘCIA>>
Pod takim tytułem odbył się dzisiaj w naszej szkole happening zorganizowany przez Fundację Narodowego Dnia Życia. Zaproszeni goście mówili o relacjach, które łączą, ale i o tych, które często nas dzielą. Jak pracować z relacjami i jak je naprawiać? Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w budowanie relacji i bez problemu oddzielali te dobre od złych. Ambasadorem Dobrych Relacji został dzisiaj Pan Dyrektor Jerzy Wójtowicz. Gratulujemy. To już kolejny ambasador w naszej szkole.
Drugą część eventu poprowadzili nasi miasteccy policjanci mówiąc o tym jak to dobrze jest być widocznym na drodze. Akcja przeprowadzona została w ramach kampanii o bezpieczeństwie. Rozdaliśmy dzisiaj blisko 500 kamizelek odblaskowych i wierzymy, że nasi uczniowie będą rozważnymi uczestnikami ruchu drogowego i będą dobrze widoczni.
Ambasador Dobrych Relacji
Ewa Hełminiak-Soliwodzka
Nasza szkoła od początku roku szkolnego przygotowywała się do obchodów tak wielkiego święta, jakim jest 100 lecie niepodległości. Już we wrześniu uczniowie klas VI – VIII poznali bohaterstwo Polaków oglądając film „ Dywizjon 303”. Od początku roku szkolnego przybliżano uczniom najważniejsze wydarzenia z naszej historii, które przedstawiano w formie wystawy na tablicach dekoracyjnych.
Dla uczniów w każdym wieku przygotowano i przeprowadzono wiele konkursów tematycznych, tj.:
• recytatorski dla klas 0 –III oraz IV –VIII; << zdjęcia>>
• polonistyczny – dyktando patriotyczne dla klas IV –VIII;
• plastyczny –symbole narodowe dla klas I-III oraz plakat niepodległościowy dla klas V –VI; <<zdjęcia>>
• piosenki patriotycznej dla klas IV –VIII; <<wyniki>> <<zdjęcia>>
• na prezentacje multimedialną „Moja Niepodległa”; <<wyniki>>
• wykonanie kotylionów dla klas I-III<<zdjęcie>> oraz maksikotylionu dla rodzin i grup dla klas IV-V. <<wyniki>> <<zdjęcia>>
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I –II wykonali flagi narodowe „100 flag na 100 lecie Polski”, które upiększyły naszą szkołę.
5 listopada w szkole odbyła się żywa lekcja historii „123 lata zaborów – marsz ku niepodległości”. <<zdjęcia>> Uczniowie zobaczyli pokaz walk na szable, poznali zasady rekrutacji do Legionów Piłsudskiego oraz uczestniczyli w plebiscycie.
Świętowanie w szkole jest zauważalne na każdym kroku. Są to nie tylko wystawy nagrodzonych prac dzieci, ale również dekoracje w barwach narodowych przed każdą klasą. Podsumowaniem będzie uroczysty apel z okazji święta niepodległości, na którym zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów oraz odbędą się ich występy laureatów. <<zdjęcia>>
Dnia 10.10.2018r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzieci pięknie przygotowane, zaprezentowały się w piosenkach i wierszykach. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki od przedstawicieli klas ósmych i rodziców. Zgromadzeni goście złożyli pełnoprawnym już uczniom Naszej Szkoły-życzenia najlepszych ocen, wspaniałego samopoczucia w szkole, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy. >>galeria<<
3 września w naszej szkole odbyła się miejsko-gminna inauguracja roku szkolnego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz wojewódzkich – wicewojewoda Mariusz Łuczyk i radny wojewódzki Mirosław Batruch, władz powiatowych i miejsko-gminnych z burmistrzem Romanem Ramionem na czele, a także radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Miastku. Wśród gości był też ksiądz infułat dr Janusz Jastrząb – proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku i Jolanta Szlagor – wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze wszystkich szkół, a na zakończenie uroczystości wystąpiły dzieci z klasy 3b. Jutro, mimo super pogody, koniec laby – czas nauk << zobacz zdjęcia >>