O ile chodzi o gospodarczą stronę szkoły to kierownictwo walczy z niedostatkiem funduszy na utrzymanie budynku, nie ma zapasu opału, w skutek czego piece nie są dostatecznie ogrzewane.
Zarząd Miejski nie posiada pieniędzy na utrzymanie budynku szkolnego.
Przy pomocy składek Koła Rodzicielskiego tutejszej szkoły pokrywa się najważniejsze potrzeby gospodarcze szkoły, jak: przybory kancelaryjne, najważniejsze pomoce naukowe itp.
W przeciągu półrocza uzupełniono niektóre braki kancelaryjne szkoły: metryka szkolna, księga inwentarzowa. Wciągnięto również do ewidencji szkolnej wszystkie dzieci w wieku szkolnym, mieszkające w obwodzie szkolnym. Wobec nawału pracy kierownik szkoły zaangażował w porozumieniu z Inspektorem Szkolnym oraz Zarządem Koła Rodzicielskiego dorywczą pomoc kancelaryjną za opłatą 1500 zł miesięcznie. W ciągu półrocza Grono Nauczycielskie zorganizowało dwie imprezy: Loterię fantową oraz Św. Mikołaja, w czasie którego młodzież szkolna otrzymała podarunki, dostarczone uprzednio przez rodziców, a niezależnie od tego, każde dziecko otrzymało słodycze, zakupione przez Koło Rodzicielskie.
Nauka w szkole idzie trybem normalnym, Grono Nauczycielskie żyje w zgodzie, tak, że nie było wypadku dysonansów.
Szkoła utrzymuje żywy kontakt z Magistratem oraz innymi władzami miejscowymi i partiami politycznymi, jako czynnikiem społecznym.
W miesiącu wrześniu 1947r. zwiedził szkołę Okręgowy Wizytator Szkół ob. Notz, w listopadzie 1947r. przeprowadził lustrację Okręgowy Wizytator Szkół ob. Kijowski.
W sierpniu 1947r. objął urzędowanie w tutejszym powiecie Inspektor Szkolny ob. Kędzierski Stanisław, następnie od połowy grudnia 1947r. po przeniesieniu tegoż na inne miejsce służbowe, Inspektorem Szkolnym w Miastku został ob. Nowak Michał.
Z dniem 1 września 1949 roku z polecenia Kuratorium Szkolnego Szczecińskiego nastąpiła reorganizacja dotychczasowej szkoły podstawowej na Państwową Szkołę Ogólnokształcącą typu licealnego. Funkcję dyrektora szkoły pełni obecnie ob. Kałuski Jan, zaś wicedyrektora ob. Jabłoński Izydor.